Akutní / Intenzivní
Podporuje včasnou mobilizaci

Pohybová terapie MOTOmed prováděná z lůžka, může přispět ke zlepšení celkového stavu u pacientů, což může zkrátit dobu pobytu v intenzivní péči.

Pohybová terapie pomocí pohybového trenažéru MOTOmed letto2 nebo MOTOmed letto2 nohy/ruce je obzvláště ceněna při ranné mobilizaci. Vedle obecných přínosů terapie, jako je udržování tělesných funkcí, pozitivního ovlivnění oběhu, trávení, podpory pohyblivosti, regulace svalového tonusu či stabilizace oběhu, se MOTOmed letto2 používá také pro ventilaci (odstavení).

MOTOmed letto2 společnosti RECK Medizintechnik ukazuje své výhody díky své dobré použitelnosti v každodenní klinické praxi. Zařízení s velkými transportními kolečky, rozšiřujícím se podvozkem a plynovou pružinou, pro bezproblémové výškové přizpůsobení, usnadňuje ošetřovatelskému personálu přizpůsobení přístroje ošetřovacím nebo léčebným lůžkům.

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?