Cukrovka 2. typu
Zlepšení citlivosti na inzulín

Pro diabetiky jsou optimální vytrvalostní sporty, které zapojují celé tělo. Tělesná aktivita způsobuje, že se při nich spaluje více cukru. Diabetici mohou tuto vlastnost využít. Tomuto účelu úspěšně slouží přístroj MOTOmed muvi, protože umožňuje současný trénink nohou a paží/horní části těla. Paralelní aktivní trénink pomocí přístroje MOTOmed stimuluje svalové buňky, zvyšuje počet inzulinových receptorů a zvyšuje jejich účinnost. Kromě toho se vytvářejí nové endogenní buňky (mitochondrie), které lépe a rychleji spalují cukr v krvi. Citlivost na inzulín se zvyšuje a hladina cukru v krvi klesá.

Dokonce při pravidelných trénincích s přístrojem MOTOmed mohou diabetici zabránit mrtvici nebo infarktu.

 

 

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?