Hemodialýza
Zvyšte efektivitu dialýzy a zlepšujte fyzickou výkonnost

Strukturovaný trénink může významně zlepšit fyzickou výkonnost u hemodialyzovaných pacientů. Motorem podporovaná terapie MOTOmed nabízí optimální trénink v oblasti síly a vytrvalosti. Starší, velmi slabí nebo zdravotně postižení dialyzační pacienti mají prospěch zejména z motoricky podporovaného pohybu. Pohybová terapie MOTOmed může zvýšit efektivitu dialýzy a zvýšit zábavu během hemodialýzy. Pohybý trénink pomocí přístroje MOTOmed doplňuje lékařskou terapii a jako non-drug terapie může zabránit komorbiditům (např. svalová slabost, schopnost chůze a koordinační schopnosti).

Vědecké studie dokládají, že pohybová terapie pomocí přístroje MOTOmed letto2 může přispět k lepší filtraci látek z krve, které obsahují moč, čímž se zvyšuje účinnost dialýzy.

Použití přístroje MOTOmed letto2, snižuje komplikace u pacientů během dialýzy. To může snížit námahu a zlepšit dialyzační toleranci. MOTOmed letto2 se navíc vyznačuje snadnou použitelností.
Díky pohybové terapii MOTOmed společnosti RECK Medizintechnik, nabízí Vaše dialyzační centrum vysokou kvalitu terapie. To může přispět k vylepšení a k lepšímu jménu zařízení.

Vědecký výzkum

„Tříměsíční vytrvalostní trénink zlepšil funkční zdatnost a kosterní svaly u pacientů s ESRD.“

Zdroj: Dziubek W, Bulińska K, Rogowski Ƚ, Kusztal M. Three-month endurance training improves functional fitness and knee muscle performance of patients with end stage renal disease (ESRD). Isokinetics and Exercise Science 24 (2016); 237 – 246.

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?