Neurologie
Posílení mobility a zachování funkcí těla

Pohybová terapie MOTOmed je u specialistů v neurologii po celém světě oblíbeným doplněním rehabilitace. V neurologii se uznávaný léčebný přístroj MOTOmed používá hlavně pro regulaci tonusu, mobilizaci, udržování a přestavbu svalstva.

Pohybová terapie MOTOmed, podporuje pohyb nohou a rukou/horní části těla. Může zabránit svalové atrofii, kontrakcím, zvětšení svalového napětí a spasticity, stejně jako odlehčení, trombóze a edému. Bezpečnostní prvky MOTOmed kontrolují a upravují tonus. Trénink pomocí terapie MOTOmed absolvuje pacient zcela sám, čímž uvolní zatížení ošetřujícího personálu.

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?