Onkologie
Zlepšování síly svalů a kvality života

Nedávné vědecké studie zkoumaly vliv fyzické aktivity na léčbu rakoviny. Shrneme-li výsledky, je zřejmé, že fyzická aktivita může měřitelně snižovat vedlejší účinky chemoterapie nebo antihormonální terapie. Na základě těchto zjištění doporučujeme pohybovou terapii MOTOmed jako užitečný doplněk v léčbě rakoviny.

MOTOmed pohybová terapie může být použita efektivně před a po operaci, stejně tak i během chemoterapie nebo radioterapie. Díky třem tréninkovým režimům, s motorem, s pomocí motoru a aktivním, může být požadavek na trénink optimálně přizpůsoben stavu pacienta. Zvláště pokud jde o únavový syndrom, pasivně aktivní střídavé cvičení podporuje pravidelné a delší tréninkové jednotky. Tréninkové hry se soutěžním charakterem či relaxační filmy z přírody, v závislosti na modelu, motivují pacienty a mění se výcvikové kurzy.

Rozšiřte nabídku léčebných procedur pro Vaše pacienty a zdravotnický personál o terapii MOTOmed. Společnost RECK Medizintechnik nabízí bezplatnou zkušební verzi. Využijte příležitosti a vyzkoušejte jeden z našich přístrojů pro cvičení ve Vašem zařízení. Přesvědčte se na místě o pozitivních účincích pohybu MOTOmed v léčbě rakoviny.

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?