Paraplegie
Objevte zbytkové síly svalů, posilujte je a minimalizujte výskyt spasmů

Přístroj pro pohybovou terapii MOTOmed umožňuje pacientům s paraplegií a omezenou pohyblivostí z invalidního vozíku procvičovat dolní/horní končetiny a horní část těla aktivně, s motorem nebo s podporou (dopomocí) motoru.

Uživatelsky příjemný systém chodu pohonu a detekce křečí významně pomáhají snižovat svalový tonus a křeče. Prostřednictvím funkce „Servocvičení“ jsou pacienti s neúplnou paralýzou schopni obnovit, udržet a posilovat zbytkovou svalovou sílu. Navíc pasivní pohyb s přístrojem MOTOmed může uvolnit svaly, stimulovat pružnost kloubů a aktivovat oběhový systém a metabolismus.

Funkční elektrická stimulace (FES)
Pohybová terapie MOTOmed při neúplné paraplegii

V kombinaci přístroje MOTOmed s FES mohou pacienti, i s dokonce úplnou paralýzou, provádět téměř aktivní trénink. Samolepící elektrody aktivují elektrickými impulsy vždy konkrétní svalstvo na dolních/horních končetinách. Při cyklickém tréninku dochází ke „skutečné“ svalové kontrakci a tím se zamezuje dalšímu úbytku svalů.
Pravidelná pohybová terapie, pomocí přístroje MOTOmed, umožňuje paraplegickým pacientům také účinný kardiovaskulární trénink.

 

 

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?