S konceptem terapeutického pohybu „nucené cvičení“ se dolní končetiny pacientů s Parkinsonovou chorobou pohybují výrazně rychleji, než by jim normálně dovolily symptomy jejich onemocnění. Skupina výzkumníků (Ridgel et al., 2009) z USA zjistila, že rychlost pohybu až 90 ot./min pomáhá zlepšit symptomy spojené s Parkinsonovou chorobou. Navíc bylo možné měřit významné zlepšení jemných motorických dovedností prstů o přibližně 30%.
Pravidelná pohybová terapie v kombinaci s léky je základem pro léčbu Parkinsonovy choroby. MOTOmed viva2 Parkinson má softwarově řízený motor, který umožňuje pohybový trénink s vyšším počtem otáček. Pacienti s Parkinsonovou chorobou mohou provádět pohyb buď to pasivně nebo aktivně – vlastní svalovou silou. Léčba pomocí přístroje MOTOmed viva2 Parkinson může mít pozitivní účinky na schopnost chůze, rovnováhu, akinezii, jemné motorické dovednosti a na držení těla. Pravidelná terapie s přístrojem MOTOmed viva2 Parkinson také pomáhá zlepšit příznaky spojené s Parkinsonovou chorobou, jako je třes a ztuhlost svalů.
Věděcký výzkum
Intervenční studie prokázala významné pozitivní zlepšení v motorických dovednostech (chůze) a jemných motorických dovednostech ruky u pacientů s Parkinsonovou chorobou a to během deseti týdnů nuceného cvičení pomocí přístroje (MOTOmed viva2_Parkinson).