Pediatrie
Podporuje včasnou mobilizaci

Cvičení je předpokladem pro zdravý vývoj těla. Přístroj pro pohybovou terapii MOTOmed gracile12 je přizpůsoben anatomii dítěte, takže i děti s omezenou pohyblivostí si mohou užít svou touhu po pohybu. MOTOmed gracile12 má pedálovou vzdálenost, která umožňuje trénink odpovídající úzké šířce pasu dítěte. Výškově nastavitelné chodidlové podložky lze snadno přizpůsobit velikosti dítěte, židli nebo invalidnímu vozíku.

MOTOmed gracile12 doplňuje terapeutická opatření v pediatrických centrech po celém světě. MOTOmed pohybová terapie pro děti se osvědčila zejména v mobilizaci, regulaci tónů a také při budování a zachování svalové hmoty s neuromuskulárními onemocněními

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?