Poruchy krevního oběhu nohou
Teplé nohy bez bolesti

S přibývajícím věkem cévy postupně ztrácejí elasticitu. Společným důsledkem může být porucha krevního oběhu nohou. Pacienti mohou účinně aktivovat svůj krevní oběh pomocí aktivního a pasivního tréninku MOTOmed.

Při pravidelném tréninku může tělo zvětšovat cévy nebo tvořit nové. Vytváří takzvané okruhy kolaterálu (bypass), které mohou zlepšit výměnu krve, živin a kyslíku v nohách. Pomocí příslušenství pro procvičení hlezenního kloubu, může pacient dle nastavení, nohy ohýbat a natahovat. Tím se aktivuje krevní pumpa ve svalovině lýtka a zmírňuje poruchy oběhu v nohách. Nepřetržitým pohybem pomocí přístroje MOTOmed může pacient v ideálním případě zabránit rozvoji syndromu diabetické nohy.

 

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?