Rakovina
Mobilizujte své síly

Fyzická aktivita je nedílnou součástí současné léčby rakoviny. Z lékařského hlediska by pacienti měli zahájit cvičební terapii co nejdříve, protože cílené cvičení mohou pomoci při zvládání fyzických a psychologických vedlejších účinků chemoterapie nebo antihormonální terapie. Navíc pravidelné cvičení může přirozeně zvyšovat imunitní systém, budovat svaly a snižovat příznaky jako je únava (chronická únava), poruchy spánku a deprese.

Pacienti s rakovinou mohou mobilizovat své síly jak před operací, tak po operaci, nebo během chemoterapie nebo radioterapie pomocí terapie MOTOmed. Díky třem tréninkovým režimům, s motorem, s podporou motoru a aktivním, může být tréninková dávka optimálně přizpůsobena zdravotnímu stavu uživatele. Zvláště pokud jde o únavový syndrom (chronická únava), je pasivní pohyb nezbytný pro úspěšnou pohybovou terapii. Tréninkové hry s konkurenčním charakterem a v závislosti na modelu, také relaxační filmy z přírody Vás motivují k cvičení a tréninku.

Přístroje pro pohybovou terapii MOTOmed nabízejí pohodlný způsob, jak se pravidelně pohybovat v každodenním životě a dlouhodobě podporují pacienty s rakovinou po chemoterapii nebo radioterapii.

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?