Spastická paralýza / ICP
Uvolněte svaly - snižte spasticitu

Lidé s mozkovou obrnou nebo spastickou paralýzou jsou závislí na intenzivní fyzioterapii. Ke kloubní mobilizaci a uvolnění svalů se využívají různé aplikace. Jde nejen o posílení stávajících svalů, ale také o co největší zmírnění napětí a poškození držení těla. Kromě manuální terapie se aplikuje fyzioterapie nebo pohybová terapie podporovaná přístrojem.

MOTOmed umožňuje lidem s mozkovou obrnou nebo spastickou paralýzou motorem podporovanou pohybovou terapii. Na přístroji mohou pacienti provádět terapii z křesla nebo invalidního vozíku. Pravidelný pohyb s přístrojem MOTOmed snižuje spasticitu, pomáhá uvolnit a posílit svaly, zvyšuje sílu a vytrvalost a pozitivně ovlivňuje funkci močového měchýře a střev.

Přístroje MOTOmed jsou v Německu hrazeny zdravotní pojišťovnou. V České republice je nutné přístroje hradit z vlastních zdrojů, případně pomocí nadací a sponzorů.

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?