Svalová onemocnění
Udržte si pohyblivost

Důležitým pilířem koncepce terapie neuromuskulárních onemocnění je fyzioterapie a cvičební terapie. Mnoho svalových onemocnění může vést ke zkracování svalů. Pohybová terapie MOTOmed umožňuje díky svým sofwarovým opatřením bezpečný pohyb. S možností podpory motoru, či cvičení s motorem, nabízí MOTOmed možnost tréninku i pro osoby s oslabeným svalstvem, bez negativního přetížení organismu.

Pomocí přístroje MOTOmed mohou pacienti provádět pasivní nebo aktivní trénink dolních a horních končetin + horní části těla. MOTOmed je vhodný pro trénink jak ze židle, tak i z invalidního vozíku.

Zejména uživatelům, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík, může pasivní motorické cvičení pomáhat při řešení následků nedostatku pohybu. Aktivuje cirkulaci a metabolismus a zlepšuje mobilitu kloubů.

Přístroje MOTOmed jsou v Německu hrazeny zdravotní pojišťovnou. V České republice je nutné přístroje hradit z vlastních zdrojů, případně pomocí nadací a sponzorů.

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?