Vysoký krevní tlak
Buďtě aktivní a předejděte vysokému krevnímu tlaku

Pravidelné cvičení může přirozeně snížit krevní tlak a pomáhá pacientovi s vysokým krevním tlakem předcházet cévním nemocem. Aktivní trénink s MOTOmed muvi může současně stimulovat až 80% hmoty skeletálního svalu. Výsledkem pohybu je, že aktivní svaly současně vyžadují velké množství kyslíku a živin, které se dopravují krví. Pro tento proces rozšiřuje autonomní nervový systém průměr žil. Protéká více krve s menším odporem, klesá krevní tlak a srdce se uvolní. Při pravidelném cvičení s MOTOmed Muvi jsou žíly pružné. Tím lze zabránit mrtvici nebo srdečnímu infarktu u starších lidí (i při cukrovce).

Uživatelé přístroje MOTOmed mohou trénovat v klidu domova a to bez ohledu na počasí a roční období.Inteligentní detekce aktivního a pasivního tréninku, umožňuje plynulý pohyb v sedě. Pacient alternativně trénuje svůj krevní tlak, buď to aktivně či s dopomocí přístroje MOTOmed muvi. Díky tomu je snadné provozovat pravidelnou fyzickou aktivitu, i když pacient s vysokým krevním tlakem nemůže dlouhodobě sportovat.

 

 

 

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže.

Pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

Asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

Aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Máme zájem o více informací?